Selecteaza dispozitivul
Alegeți dispozitivul
și selectați produsele de potrivire
×
customer devices Dispozitivele mele
customer devices

Nu există dispozitive salvate

Vom salva automat dispozitivele căutate, în timp ce economisiți timp și primiți promisiuni personalizate.

Mergeți la: Dispozitivele mele
added device
Dispozitive selectate:
customer devices
Dispozitive selectate:

Green Cell GC PowerNest Stocarea Energiei pentru Sisteme Solare / Baterie LiFePO4 / 5 kWh 51.2 V

Green Cell
Produs disponibil
 • ECONOMIE - reducerea semnificativă a facturii de electricitate (în unele cazuri chiar la "zero") datorită încărcării cu energie fotovoltaică și opțiunilor tarifare mai ieftine.
 • FIABILITATE - alimentarea neîntreruptă cu energie electrică garantată datorită celulelor LiFePO4 sigure, sistemelor de siguranță care monitorizează funcționarea dispozitivului și eficienței de >98%. Toate acestea cu o garanție de 10 ani.
 • ECOLOGIE - consum independent de energie verde de la sistemul dvs. fotovoltaic.
 • PROIECTARE EXPANDABILĂ - puteți combina până la 8 dispozitive, obținând astfel până la 40 kWh de energie utilizabilă
9 829,95 LEI

Cantitate:

 

PowerNest

Home of energy

Căutați soluții care să asigure independența familiei dumneavoastră? Cauți soluții ecologice pentru casa ta?

PowerNest este o unitate de stocare a energiei la domiciliu care vă va ajuta să gestionați energia generată de sistemul dumneavoastră fotovoltaic.

Rób co lubisz

/Faceți ce vă place.

/Trăiți în verde.

/Folosiți-vă propria sursă de energie.

Energia pod kontrolą

Energie sub controlul dumneavoastră

PowerNest susține rețeaua electrică domestică și vă permite să eliberați întregul potențial al energiei fotovoltaice.

Korzystaj kiedy chcesz

Folosiți-l oricând doriți.

Twoje potrzeby

Nevoile dvs. sunt pe primul loc

Folosiți-l ca o singură unitate de energie sau conectați până la 8 dispozitive în același timp.

Pełna kompatybilność

Nu vă faceți griji niciodată cu privire la compatibilitate.

Nu va trebui să vă faceți griji cu privire la compatibilitate, ne-am gândit și la asta. Aparatul funcționează cu invertoare de la mărci precum:

/ SMA

/ Schneider Electric

/ Goodwe

/ Growatt

/ Victron

/și multe altele.

Wsparcie

Echipa noastră este pregătită să vă ajute. Echipa noastră este aici pentru tine.

Aveți nevoie de sfaturi de specialitate? Echipa noastră este pregătită să vă răspundă la întrebări! Contactați-ne și aflați mai multe.

Dofinansowania

Beneficiați de finanțare subsidiară. Beneficiați de subvenții pentru energie.

În multe regiuni, achiziționarea și instalarea unităților de stocare a energiei pot fi cofinanțate prin subvenții.

Aflați mai multe despre programele de subvenții din țara dumneavoastră.
Instrukcje i materiały

/instrucțiuni de utilizare

/condiții de garanție

/ghid de instalare

/software de configurare

/certificat de conectare

/video de instalare

lifestyle
Compatibil cu următoarele modele de baterii
  Compatibil cu următoarele dispozitive
  arrow-up
   Date tehnice
   capacitate:
   5kWh
   Tensiune:
   48V
   Starea:
   Neu
   Culoare:
   Negru și argintiu
   Garanție:
   10 ani
   Producător:
   Green Cell
   Greutate:
   50kg
   Protectie de supravoltaj:
   Ja
   Protectie de supravoltaj:
   Ja
   Protecție la supraîncălzire:
   Ja
   cerere:
   1-fazat
   Codul produsului:
   ESGC01
   Feedback și întrebări ale clienților
   Exprimă-ți opinia
   star empty star empty star empty star empty star empty

   Acest produs nu are încă o părere. Fii primul care o evaluează.

   Pentru a adăuga un comentariu, trebuie să fii autentificat și să ai produsul achiziționat.

   nota medie
   Exprimă-ți opinia
   empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star

   Acest produs nu are încă o părere. Fii primul care o evaluează.

   Pentru a adăuga un comentariu, trebuie să fii autentificat și să ai produsul achiziționat.

   ×
   comments icons

   Vă mulțumim că ați adăugat opinia dvs., în curând va fi disponibilă pe cardul produsului.

   închide
   întrebări frecvente
   Pentru ce este stocarea energiei?
   Vedea
   Stocarea energiei este ca o baterie gigantică pentru întreaga casă care stochează electricitatea produsă de fotovoltaice atunci când este prea multă și o eliberează atunci când avem nevoie de ea.
   Ce opțiuni de stocare a energiei există?
   Vedea
   În prezent, există cinci moduri de stocare a energiei electrice:
   mecanic (cu rezervor de aer comprimat)
   electromecanice (baterii și baterii reîncărcabile)
   chimice (producția de hidrogen sau metan)
   electrice (supercondensatori)
   termic (acumulare de căldură sensibilă sau latentă)
   Cea mai cunoscută formă de stocare a energiei sunt soluțiile electromecanice precum bateriile/acumulatorii. GC PowerNest este doar o astfel de soluție. În centrul dispozitivului se află celulele LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate sau LFP), care au o durată de viață de zece ori mai mare și o adâncime de descărcare de două ori mai mare (100% - 0%) decât bateriile tradiționale cu acid, fiind în același timp mult mai sigure și mai durabile decât celule standard litiu-ion.
   Datorită stabilității și siguranței utilizării stocării de energie GC PowerNest, garanția este de până la 10 ani sau 15.000.000 Wh de energie lucrată.
   Cum funcționează stocarea energiei?
   Vedea
   Stocarea energiei funcționează pe principiul stocării energiei atunci când este prea multă și eliberării acesteia atunci când este nevoie. Aceasta este similară cu bateria dintr-un power bank sau un smartphone, doar că mai mare și mai complexă pentru a o face sigură de utilizat acasă.
   Stocarea bateriei funcționează de obicei împreună cu un sistem fotovoltaic prin intermediul unui invertor, care controlează întregul proces de extracție a energiei din sistemul fotovoltaic, stocare și returnare.
   GC PowerNest este un dispozitiv de stocare a energiei monofazat, de 48 de volți, cu o capacitate de 5 kWh și o eficiență de peste 98%. Aceasta înseamnă că pentru fiecare 100 de unități de energie care intră în baterie, puteți reutiliza 98 de unități. Cu o eficiență atât de mare, poți fi sigur că stocarea energiei este mult mai benefică decât alimentarea directă a energiei în rețea, ceea ce implică adesea o pierdere de peste 20% în raport cu energia produsă sau tarife neatractive pentru vânzarea energiei la vârf. timpii de producție zilnică.
   Ce oportunități oferă stocarea energiei?
   Vedea
   Stocarea energiei este, în esență, capacitatea de a stoca excesul de energie generată fără a fi nevoie să o revândi la un preț nefavorabil. Acest lucru nu numai că are sens economic și este profitabil, ci și bun pentru mediu, deoarece stocăm energia de la panourile fotovoltaice într-un mod ecologic, astfel încât să o putem folosi la fața locului atunci când este necesar.
   Stocarea energiei este profitabilă?
   Vedea
   Categoric da! Un sistem fotovoltaic în combinație cu un dispozitiv de stocare a energiei permite o amortizare mai rapidă a investiției și vă face independent de modificările prețurilor la energie electrică, ceea ce se reflectă în facturi lunare mai mici și stabile la energie electrică.
   Este esențial ca producția sistemului să fie selectată în așa fel încât autoconsumul (utilizarea energiei electrice produse la locul de producere) să fie maximizat fără a apărea surplusuri semnificative. Stocarea de energie într-o astfel de centrală servește ca un tampon de energie care transportă energia din vârfurile de producție (în jurul prânzului) și mai târziu când soarele este înclinat spre vest sau apune complet.
   Cât timp îmi pot alimenta dispozitivele datorită stocării de energie?
   Vedea
   Totul depinde de nevoile de putere ale dispozitivelor și de capacitatea de stocare a energiei în sine.
   Consumul mediu de energie electrică al unei gospodării de trei persoane din Polonia este de 5,47 kWh, deci se poate presupune că o baterie ca supliment la sistemul fotovoltaic cu o capacitate de 4,5 până la 6 kWh este soluția optimă pentru majoritatea utilizatorilor.
   Trebuie să am un sistem fotovoltaic pentru a putea folosi stocarea energiei?
   Vedea
   Deși un sistem fotovoltaic este adesea o parte indispensabilă a unei bănci de energie, nu este necesar pentru utilizarea acestuia. Un astfel de power bank, cu un invertor adecvat, poate fi folosit ca o baterie care stochează energie, permițând casei sau micii afaceri să funcționeze neîntrerupt în timpul întreruperilor de curent.
   Este stocarea de energie potrivită pentru sistemul meu fotovoltaic?
   Vedea
   GC PowerNest este un dispozitiv monofazat de stocare a energiei cu o capacitate de 5 kW și 5 kWh. Sistemele fotovoltaice sub 3,68 kW sunt în prezent monofazate (cu excepția cazului în care clientul solicită altfel). Asta înseamnă că poți încărca bateria în mai puțin de 2 ore într-o zi însorită.
   Îmi pot conecta invertorul la sistemul de stocare a energiei?
   Vedea
   GC PowerNest are o listă extinsă de invertoare compatibile (invertoare) cu care dispozitivul comunică. Puteți vedea lista de dispozitive compatibile aici:
   https://greencell.global/img/cms/ESGC01/GreenCell%20PowerNest%20_%20ESGC01%20-%20compatibility%20list%20-%20ESGC01.pdf
   Ne străduim în mod constant să îmbunătățim compatibilitatea GC PowerNest cu dispozitive noi. Deci, chiar dacă nu puteți găsi invertorul dvs. actual, nu înseamnă că o astfel de caracteristică nu va fi disponibilă în viitor.
   Am nevoie de o cameră specială pentru depozitarea energiei?
   Vedea
   În nici un caz! Stocarea de energie GC PowerNest poate fi folosită oriunde în casă. Carcasa integral din metal cu designul său universal poate deveni un element decorativ interesant al casei sau biroului dumneavoastră.
   Singura conditie este ca instalarea sa se faca conform instructiunilor din manualul de utilizare si ca cablurile sa fie trasate corespunzator de catre o persoana autorizata.
   Este complicat asamblarea?
   Vedea
   Asamblarea este rapidă și ușoară. În următorul videoclip puteți vedea procesul de instalare:
   https://www.youtube.com/watch?v=acx-NAFGHKA&feature=youtu.be
   Rețineți că GC PowerNest este un dispozitiv de stocare a energiei de 5 kW, iar instalarea dispozitivului trebuie efectuată de o persoană autorizată.
   Stocarea energiei este ecologică?
   Vedea
   Categoric da! Generarea și consumul de energie electrică din surse regenerabile de energie la punctul de generare este cel mai ecologic model de utilizare a energiei electrice datorită pierderilor minime de energie.
   Powerbank-ul GC PowerNest este un dispozitiv cu o perioadă de garanție de până la 10 ani și o durată de viață utilă care se extinde cu mult peste aceasta, astfel încât beneficiile de mediu depășesc simpla fabricare a power bank-ului.

   Combinația acestor două caracteristici poate face ca casa ta să apară ca un punct verde pe hartă și, astfel, să contribuie la o dezvoltare mai durabilă.
   Cât este durata de viață a stocării de energie?
   Vedea
   Stocarea de energie GC PowerNest vine cu o garanție lungă de 10 ani (inclusiv bateriile, care ar trebui să aibă în continuare mai mult de 60% din capacitatea lor după 15.000.000 Wh).
   Stocarea energiei pentru o casă de familie?
   Vedea
   Utilizarea stocării energiei în combinație cu un sistem fotovoltaic într-o casă unifamilială aduce o serie de avantaje imediate, dar și cele care vor apărea în viitorul apropiat datorită creșterii rapide a prețurilor la energie electrică.

   ECONOMIA - Reducere semnificativă a facturilor de energie electrică (în unele cazuri chiar până la 0) datorită unui model eficient de producere și utilizare a energiei.
   CONTINUITATEA ENERGIEI - imunitate la suprasarcina retelei, posibilitate de alimentare cu energie a retelei in afara varfului in functie de nevoile proprii.
   SIGURANȚĂ - bateria este formată din celule LiFePO4 durabile și sigure cu sisteme care monitorizează constant funcționarea dispozitivului, ceea ce asigură funcționarea neîntreruptă a sistemului tău fotovoltaic.
   TEHNOLOGIE - PowerNest este eficient de peste 98%, permițându-vă să utilizați aproape toată energia electrică generată de panourile solare la o dată ulterioară, permițând o perioadă de rambursare mai scurtă.
   ECOLOGIE - consumul insulei de electricitate verde dintr-un sistem fotovoltaic este cel mai bun mod de a vă reduce emisiile de CO2 și de a contribui astfel la o dezvoltare mai durabilă a gospodăriei dumneavoastră.
   COMODITATE - datorită utilizării unui invertor adecvat sau a unui dispozitiv extern, este posibil să vă protejați casa de pene de curent, astfel încât să vă puteți bucura de viață netulburat - indiferent dacă ascultați muzică, citiți o carte sau discutați cu prietenii.
   EXTENSIBILITATE - Vă puteți realiza investiția cu un depozit de energie PowerNest și dacă decideți că aveți nevoie de o bancă de energie mai mare, puteți obține pur și simplu un alt PowerNest. În acest fel puteți conecta până la 8 dispozitive și puteți obține o capacitate de până la 40 kWh.
   Stocarea energiei pentru fermier
   Vedea
   Datorită independenței energetice care vine din combinarea sistemelor de stocare a energiei și fotovoltaice, fermierii pot asigura siguranța animalelor lor sau depozitarea corespunzătoare a culturilor lor. Acest lucru merită luat în considerare, mai ales că fermele sunt de obicei mai departe de infrastructura importantă și, în caz de urgență, poate dura câteva ore până la zile pentru a repara daunele cauzate.
   În plus, o operațiune modernă, prietenoasă cu mediul, care dorește să-și reducă amprenta ecologică este o tendință de viitor care este din ce în ce mai apreciată de consumatori.
   Este dispozitivul securizat?
   Vedea
   GC PowerNest are certificările necesare pentru utilizarea sa și face un pas mai departe cu sistemele de autodiagnosticare care monitorizează starea de sănătate a instrumentului. Datorită testării interne suplimentare efectuate de departamentul de cercetare și dezvoltare al Green Cell, știm că dispozitivul este pregătit pentru funcționare pe termen lung, neîntreruptă pe toată durata de viață.